Kakao w czekoladzie może być dobre dla serca

0 Comments

Udostępnianie jest troskliwe!

Udział

Ćwierkać

Udział

Autor: Jennifer Thomashealthday Reporter

Piątek, 23 października (Healthday News) – Jeśli pod koniec tego miesiąca kusi cię splądrować na halloweenowe zapasy cukierków, oto jeden z powodów, dla których możesz się nie powstrzymywać. Naukowcy spotykają 42 mężczyzn i kobiety Dieta, która obejmowała 40 gramów niesłodzonego proszku kakaowego (około 1,4 uncji) mieszanych codziennie z odtłuszczonym mlekiem lub zwykłym mlekiem. Po miesiącu ci, którzy pili mleko o smaku kakao, mieli niższy poziom markerów zapalnych związanych z chorobami serca niż osoby pijące same mleko. Ten wynik był krytyczny, ponieważ uczestnicy, których średni wiek wynosił około 70, byli narażeni na wysokie ryzyko sercowo-naczyniowe choroba, ponieważ miały cukrzycę i trzy lub znacznie więcej aspektów ryzyka chorób serca, w tym palenia, wysokiego ciśnienia krwi, wysokiego poziomu „złego” cholesterolu LDL (ponad 160 miligramów na decylitr), niski poziom „dobrego” cholesterolu HDL (dobry ”cholesterolu ( Poniżej 35 miligramów na decyliter), otyłość lub historia rodzinna wczesnej choroby wieńcowej.

Markery zapalne, zwane cząsteczkami adhezyjnymi, są białkami, które powodują, że białe krwinki przyklejają się do ścian tętnic, które mogą powodować tworzenie się tabliczek miażdżycowych, wyjaśnił Shelley McGuire, profesor nauk o żywności i odżywianie na Washington State University oraz Rzeczniczka American Society for Nutrition.

„Jedną z głównych mocnych stron badania było to, że mierzyli cząsteczki adhezyjne, których ostatnio się nauczyliśmy, są bardzo ważne w tworzeniu miażdżycy” – powiedział McGuire. „Kolejną siłą jest to, że badanie zostało zrandomizowane i kontrolowane. Z tego powodu możemy całkiem śmiało powiedzieć, że w proszku kakaowym było coś, co miało efekt. ”

Powiązane właściwości lecznicze liści eukaliptusa

Naukowcy stwierdzili również, że grupa kakao proszkowa miała wzrost poziomu cholesterolu HDL, co może pomóc w zminimalizowaniu poziomów cholesterolu LDL i wykazano, że ma właściwości przeciwzapalne, przeciwutleniające.

Badanie zostało opublikowane w listopadowym numerze American Journal of Scientific Nutrition.

Podczas badania uczestnicy nie przyjmowali dodatkowych witamin ani suplementów, a jedynymi spożywanymi produktami zawierającymi kakao były produkty dostarczane przez naukowców.

Poprzednie badania sugerują, że czekolada może być korzystna dla zdrowia serca, ponieważ składają się z chemikaliów przeciwzapalnych zwanych polifenolami. Polifenole znajdują się również w winie, kawie i herbaty, a także owoce i warzywa, takie jak jabłka, brokuły, cebula, jagody, jeżyny, wiśnie, truskawki, śliwki i czerwone winogrona, powiedziała Connie Diekman, dyrektor ds. Żywienia na Waszyngtonie w Washington University w St. . Louis.

„Jednym z najlepszych sposobów na zdobycie wielu polifenoli jest spożywanie wielu owoców i warzyw” – powiedział Diekman.

Naukowcy zauważyli, że efekty przeciwzapalne pochodzące z kakao były niewielkie w porównaniu z obserwowanymi w przypadku innych pokarmów bogatych w polifenole, takich jak wino.

A zanim zaczniesz wdychać batoniki, które mają wysoką tłuszcz i kalorie, naukowcy zauważyli, że uczestnicy badań otrzymali beztłuszczowe, bez cukru proszek kakao i mleko odtłuszczone. Nawet wtedy zyskały niewielką wagę.

W badaniu mleko czekoladowe zawierało około 136 kalorii. Jeśli dodasz kakao do diety, koniecznie zminimalizuj kalorie gdzie indziej lub wykonaj dodatkowe ćwiczenia.

„Moją zaleceniem, jako zarejestrowanego dietetyka, byłoby, aby ludzie patrzyli na kakao – czy to w postaci kakao, czy czekolady – w ramach zdrowego planu żywieniowego, a nie magicznej kuli do zminimalizowania stanu zapalnego” – powiedział Diekman. „Jeśli włączenie kakao i niewielkie ilości czekolady do zdrowego planu żywieniowego pomogą ludziom z przyjemnością zużywać to, co jedzą i trzymają się tego planu, te rzeczy mogą się pasować”.

Powiązane Czym jest zapalenie oskrzeli? – Objawy i leczenie

W ustaleniach, które nie są zaskoczeniem, naukowcy zauważyli, że „przestrzeganie protokołu dietetycznego było doskonałe”.

Możesz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *