Dzieci w kuchni: wspólne przygotowywanie zdrowych posiłków

0 Comments

dzielenie się dzieleniem się!

Udział

Ćwierkać

Udział

Istnieje kilka zalet posiadania dzieci w kuchni jak najwięcej podczas gotowania. Znacznie częściej wypróbowują nowe produkty spożywcze, jeśli pomogą je stworzyć, uczą się tworzyć posiłki dla siebie zamiast polegać tylko na pakowanych produktach spożywczych, i otwiera dyskusje na temat zdrowia, nauk ścisłych, matematyki-i po prostu nieograniczającego środowiska środowiska rozmawiać ze starszymi dziećmi.

W tym dzieci w przygotowaniu posiłków różni się w zależności od wieku. Oto niektóre zadania odpowiednie dla wieku dla różnych grup wiekowych. Pamiętaj o dojrzałości i opiece własnego dziecka; Niektóre dzieci mogą bezpiecznie używać noży lub radzić sobie z łamliwymi potrawami z pomocą dorosłych wcześniej niż inne.

PRZEWYDZIENIE MAKOLOTNO-WEELNY: Zlicz naczynia srebrne i inne dania, które nie są przełomowe, przynieś przyprawy w słoikach nie do przełomu do stołu lub serwowania, pomóż wybrać produkty i łamać na stole, dodaj wstępnie zmierzone składniki do mieszania miski. Wprowadź czas na kuchenkę mikrofalową, podstawowe pomiar i mieszanie składników, rozprzestrzenianie składników, wprowadzanie małych pokarmów i obiektów nieopłacalnych do stołowego elementarnego: ściśle nadzorowane/wspomagane cięcie narzędziami, takimi jak ślimak mandoliny z osłoną palca/ręczne jedzenie z jedzeniem/jeden Spośród tych fajnych gadżetów, których można użyć do przechowywania jedzenia podczas krojenia, znacznie bardziej niezależnego pomiaru i mieszania, przynosząc częściowe

Wypełnione potrawy do stołu, czytanie przepisów, nadzorowane z nieco gorącymi potrawami (na przykład za pomocą rękawiczek piekarnika do usunięcia ciepłego naczynia z kuchenki mikrofalowej)

Zanim dzieci są późno podstawowe, są w stanie pomóc w prawie wszystkich aspektach przygotowywania posiłków. Jak zawsze nadzór jest kluczowy i ważne jest, aby poznać ograniczenia własnego dziecka. Jeśli Twoje dziecko konsekwentnie wykazuje opiekę podczas używania noża do masła, możesz ukończyć ostrzejszy nóż na łatwych do wycięcia przedmiotach. Zacznij od rzeczy, które się nie pojawią, jak bloki sera, przed wypróbowaniem okrągłych przedmiotów. Korzystanie z noża do marszczenia jest również fajnym sposobem, aby pomóc w cięciu warzyw, a jednocześnie jest bezpieczniejszy niż ostry nóż. Pomocne jest również posiadanie (lub przynajmniej mniejszych) rękawiczek do piekarnika-zbyt duże rękawice piekarnika mogą sprawić, że radzenie sobie z daniem bez rozlania się będzie o wiele trudniejsze.

Powiązanie z lękiem i innymi problemami zdrowotnymi powrót do szkoły

Zawsze pamiętaj, aby podkreślić bezpieczeństwo w kuchni podczas gotowania z dziećmi – zestaw uchwytów garnka, aby nie były na krawędzi kuchenki, nie dotykając naczynia, jeśli nie jesteś pewien, czy jest gorąco, starannie zajmując się ostrymi narzędziami itp.

Przede wszystkim spraw, by było to zabawne! Im znacznie więcej zabawy, tym mniej przypomina to obowiązek, a tym bardziej prawdopodobne jest, że twoje dzieci będą chciały pomóc.

Link do tego postu: dzieci w kuchni: przygotowywanie zdrowych posiłków wspólne posiłki:

0/5

(0 recenzji)

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Udział

Ćwierkać

Udział

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *