Naucz swoje dzieci kodować

0 Comments

Udostępnianie jest troskliwe!

Udział

Ćwierkać

Udział

Naucz swoje dzieci kodować

Szkoły publiczne niedawno wskoczyły na Wagon Teach-Kids-to-Code. Kluby pozaszkolne, obozy letnie, zajęcia z kodeksu szkół podstawowych i kursy informatyki w szkole średniej to tylko niektóre z miejsc, w których dzieci uczą się kodować.

Na całym świecie kraje mają duże znaczenie dla nauczania dzieci w kodowaniu. Estonia i Wielka Brytania to tylko para. Na przykład program Progetiiger w Estonii chce poinstruować podstawy kodowania wszystkim pierwszemu klasowi w kraju, a Wielka Brytania również postawiła priorytet dla dzieci uczących się wcześnie kodowania.

Dzieci uczą się języków programowania wcześniej i wcześniej. Jak więc młody powinien uczyć się kodować? Czy to wiek, w którym wchodzą do szkoły średniej, gimnazjum, szkoły podstawowej, a nawet młodsza? Prawdopodobnie czytałeś i z dziećmi i małymi maluchami, aby ograniczyć czas na ekranie do minimum, więc w jakim wieku nadaje się do uczenia dzieci, jak kodować?

Pamięć proceduralna

Wniosek niektórych badań, że nauczanie dzieci kodowania, zanim nauczą się czytać i pisać, nie ma sensu. Mimo to niektórzy pionierni nauczyciele udowadniają, że to po prostu nieprawda. J. Paul Gibson był nauczycielem programowania na poziomie uniwersyteckim w Irlandii. Powiedział Brendanowi I. Koerner z Wired, że „dzieci w wieku 5-11 lat mają tak duży potencjał do poznania algorytmów i obliczeń, że wstydem byłoby czekać, aż będą nastolatkami, zanim poinstruujemy ich fundamenty”.

Twoje dziecko nie musi czekać, aż szkoła średnia zacznie uczyć się podstaw kodowania. Młodzi aplikacji i twórcy witryn szturmują świat technologii. Gibson był wyczerpany, że swoich 18 i 19-letnich studentów w 1998 r. Wiemy mniej o programowaniu niż w wieku 12 lat. Wtedy zaczął uczyć kodowania młodszym uczniom.

Powiązane utrzymanie dzieci w zdrowiu w cyfrowym świecie

Podstawowe i gimnazjum od lat tworzą wspaniałe gry i aplikacje. Wiemy, że mogą tworzyć wspaniałe produkty we wczesnym okresie życia, aby dzieci były dobrze wyposażone w kodowanie wiedzy, zanim wchodzą w szkołę średnią. W rzeczywistości Erik Missio z CBC.CA utrzymuje, że dzieci mogą uczyć się podstaw od czasu, gdy mają cztery lub pięć lat.

Badania nad nabywaniem drugiego języka sugerują, że dobrym pomysłem jest jak najwcześniejsze pouczenie dzieci w innym języku. Ich mózgi mogą lepiej tworzyć wspomnienia „proceduralne”, które są wspomnieniami, które są łatwe do przypomnienia. Z drugiej strony „deklaratywna” pamięć jest wykorzystywana do gromadzenia faktów i musisz użyć znacznej ilości energii mentalnej, aby uzyskać dostęp do tych wspomnień. Nie jest to tak cenne, gdy musisz szybko sprzężyć trudny czasownik w języku, który nie jest twoim rodzimym. Jeśli jednak nauczyłeś się czasownika, gdy byłeś młody, nie będziesz miał bardzo trudnego czasu, ponieważ twoja pamięć proceduralna była silniejsza jako dziecko niż jako dorosły.

Myślenie obliczeniowe

Kodowanie lekcji dla małych dzieci tak naprawdę nie koncentrują się na zapamiętywaniu sposobu korzystania z niektórych narzędzi. Podkreślają naukę podstawowych pojęć programowania, które obejmują sekwencjonowanie, instrukcje warunkowe i debugowanie. Kiedy dzieci poznają wytyczne i warunkowe stwierdzenia wymagane do stworzenia czegoś, mogą je wszystkie połączyć i stworzyć nową grę wideo, witrynę lub aplikację.

In elementary school, the coding teacher doesn’t just place kids in front of computer screens to learn how to write line after line of code. teachers can employ numerous activities that don’t use a computer whatsoever to instruct the foundations of computational thinking (a way to resolve problems by thinking abstractly). Some activities exist in the form of games that encourage kids to collaborate and develop their skills. some of these activities are available at Code and CSUnplugged.

Related  Why ought to parents Blog?

You can also instruct your child how to think computationally at home without a computer. Computational thinking is a life skill that is essential for not just coding, but with all types of academic disciplines and in the workplace. If you’re a homeschooler or just want to develop your child’s ability to think computationally, take advantage of the totally free resources online to help your child discover it.

Free and economical lesson plans and apps are available online and through the app store on your iPad, iPhone, smartphone, or tablet. You child canZacznij uczyć się kodować w każdym wieku, ale najlepiej zacząć je w wieku przedszkolnym. W miarę starzenia się zrozumieją, w jaki sposób tworzone są programy i jak sami je stworzyć, aby rozwiązać problemy wszystkich typów. Im wcześniej dzieci mogą nauczyć się kodować, tym lepiej będą przygotowani na każdy aspekt życia.

Autor Bio:

Kelby Zorgdrager, dyrektor generalny i założyciel Developinteligence, zajmował prawie każdą możliwą pozycję w świecie technologii, od wsparcia technicznego po CTO. Podczas swojej ostatniej roli jako CTO Kelby szybko zdał sobie sprawę, że istnieje wyraźna potrzeba szkolenia w zakresie rozwoju oprogramowania-łączenie rzeczywistych umiejętności zorientowanych na projekty z praktycznym, skoncentrowanym szkoleniem. Ponieważ Kelby rozpoczął rozwijanie, on i jego zespół stosują swoje duże doświadczenia związane z tworzeniem oprogramowania, aby tworzyć światowej klasy usługi edukacyjne w firmach technologicznych.

Link do tego postu: naucz swoich dzieci kod

0/5

(0 recenzji)

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Udział

Ćwierkać

Udział

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *