Dlaczego dzieci naprawdę kłamią – i jak to zatrzymać

0 Comments

dzielenie się dzieleniem się!

Dzielić

Ćwierkać

Dzielić

Dzieci mówią małe kłamstwa każdego dnia – o tym, kto rozlał sok i czy szczotkowały zęby – ale nie zawsze sugerują oszukiwanie. „Kłamstwo to samoobrodzone urządzenie, z którego dzieci uczą się korzystać w różnym wieku i scenach”, mówi profesor edukacji Sally Goldberg, programista blogowych sugestii dotyczących rodzicielstwa z dr. Sally. „To całkowicie normalne, ale to, jak sobie z tym radzisz, jest ważne”.

Uczenie się, dlaczego dzieci kłamie, jest pierwszym krokiem do zatrzymania ich.

Wiek: małe dzieci

Dlaczego dzieci leżą: dzieci w wieku 2 i 3 mogą powiedzieć łatwe kłamstwa (np. „Nie próbowałem usiąść na śpiącym psie”), zazwyczaj po to, aby uniknąć czegoś nieprzyjemnego lub uzyskać coś, czego chcą. Ale nie zawsze rozumieją, że fibbing jest błędny.

Ciesz się: nie oskarżaj swojego dziecka o wykroczenia i proś ją, by się podążył; To po prostu powoduje kłamstwo. Zamiast tego skup się na tym, dlaczego jej działanie jest problematyczne. „Kiedy piek śpi, boi się, gdy coś na nim wyląduje. Piszczał, ponieważ był zaskoczony, a może nawet zostać zraniony. ”

Wiek: przedszkolaki

Dlaczego dzieci leżą: martwienie się o karę jest nadal siłą napędową kłamstwa. Ale na tym etapie dzieci mają bogatą wyobraźnię („Elmo zjadło ciastko w moim łóżku!”), Które łatwo przekształcają życzeniowe myślenie w rzeczywistość. Poszkanie się („Mogę zrobić 1000 saltów z rzędu!”) To dzieciak Keeping Up With the Joneses.

Conting Clean: Nie zawracaj sobie głowy argumentowaniem, że Elmo jest marionetką w telewizji. Po prostu skup się na tym, co się stało – ktoś zjadł ciastko w sypialni, co nie jest dozwolone – i sugeruje sposób, aby to naprawić: „Czy powinniśmy posprzątać te okruchy?”

Powiązane utrzymanie dzieci w zdrowiu w cyfrowym świecie

Wiek: dzieci ze szkoły podstawowej/preteens

Dlaczego dzieci kłamie: w tym wieku kłamstwo stało się błędną taktyką przetrwania. Nie jest niezwykłe, że dzieci czasami kłamie, aby uniknąć kary i omijać swoje obowiązki, ale teraz będą też kłamać, aby zwiększyć poczucie własnej wartości, zaimponować swoim przyjaciołom i w inny sposób zapewnić kontrolę. CZYSTE: Staraj się zidentyfikować, co doprowadziło do twojego dziecka kłamać i pomóż jej znaleźć lepsze sposoby rozwiązania problemu. Jeśli powiedziała, że ​​wykonała swoje obowiązki, być może będziesz musiał dostosować swoje oczekiwania; Jeśli nalega, nie ma pracy domowej matematyki (ponieważ ma problemy z matematyką), zaoferuj to razem.

Goldberg mówi, że rodzice muszą poinstruować wartość uczciwości. Poinformuj swoje dzieci, że kłamstwo może zranić ich wiarygodność i relacje. Podziękuj im, kiedy mówią prawdę, nawet jeśli jest brzydka. I samodzielnie modeluj uczciwość.

Autor: Aviva Patz dla MagazineAviva Patz na blogu zdrowych matek napisała o licznych publikacjach krajowych, takich jak rodzice, rodzicielstwo, zdrowie, jaźń, redbook i Marie Claire.

Link do tego postu:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *