Czy możesz doświadczyć wypalenia rodzicielskiego?

0 Comments

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Udział

Ćwierkać

Udział

Jeśli jesteś rodzicem, prawdopodobnie w pewnym momencie doświadczył wypalenia rodzicielskiego. Twoje weekendy z dala od pracy mogą być wypełnione działaniami dla dzieci z gier sportowych, grać w daty, a nawet szkoła niedzielna. Pomiędzy wszystkim, że mogą być wypisywanie, które masz z 2-letnim rzucaniem napadem napadem i negocjacjami, jak zdobyć dzieci do łóżka.

Jeśli pracujesz przez cały tydzień, może się wydawać, że nigdy nie masz chwili, aby wyłączyć mózg z pracy, a jeśli jesteś pobytem w domu mama, może czuć się tak, jakbyś pracował nad Call 24 / 7. W pewnym momencie nagromadzenie obowiązków rodzicielskich może spowodować uderzenie ściany. Wielu rodziców ma teraz ten wewnętrzny presja na superbohatera i to wszystko. Bądź szefem i rodzicem w tym samym czasie podczas gotowania każdego posiłku przez cały tydzień i pobyt w społeczeństwie wieczorami. Wszystko to presja i obowiązki mogą sprawić, że poczujesz się, że tracisz umysł.

Wykalenia rodzicielska jest prawdziwa, ale także usługi, które pomogą Ci znaleźć saldo. Aby pomóc Ci poradzić sobie z napięciem, który pochodzi z rodzicielstwa, zarysowałem znaki, które można doświadczyć wypalenia i jak je naprawić.

Utrata zdolności do koncentracji: konkretnie na zadaniach roboczych, takich jak kiedyś. Kiedy doświadczasz wypalenia – może to odwrócić się w przewlekłe napięcie, które może spowodować brak jasności psychicznej i innych kwestii poznawczych.

Utrata kontroli: uczucie, jakbyś miał zero kontroli nad każdym wynikiem, a praktycznie tak, jakbyś nigdy nie masz powiedzenia w tym, co dzieje się w swoim codziennym życiu.

Uczucie tak, jakbyś nigdy nie robił wystarczająco dużo: między swoimi instynktami rodzicielskimi i wszystkim, co czytasz w artykułach, możesz czuć się, jakby zawsze jest jakaś nowa forma rodzicielstwa, której nie jesteśmy w porządku.

Brak uczuć osiągniętych: uczucie, jakbyś nie robił żadnych postępów z własnymi celami życia poza byciem rodzicem.

Utrata energii: uczucie, jakbyś nigdy nie masz energii towarzyskiej lub rzadko doświadczającej energii w ogóle. Ciągłe wyczerpanie jest niezwykle wyraźnym znakiem wypalenia i może to być mieszanka zmęczenia fizycznego, psychicznego i emocjonalnego.

Nigdy nie czuję się nagrodzony: rodzicielstwo może być niewdzięczną pracą. Może to spowodować, że czujesz się jak podejmowany pod uwagę lub że wszystkie twoje wysiłki nie są rozpoznawane.

Nie ma miejsca na samoopiewanie: nie robienie samodzielnej opieki ani “mnie” priorytetem.

Drażliwość i frustracja: Uczucie bardzo drażliwego i doświadczającego krótkiego temperamentu z dziećmi i małżonkiem.

Kroki Możesz wziąć na odwrócenie wypalenia:

Nie dążą do doskonałości: starając się być idealny na wszystko, jest autorestructive i ustawia się na porażkę. Możesz zawsze czuć, że nigdy nie robisz rzeczy najlepszy, a to dobrze. Wiele z nas położyło takiego nacisku na bycie idealnym, ponieważ boimy się zawieść jako rodzice. Zamiast tego skup się na robieniu wszystkiego najlepszego

Priorytet Twoim Mental and Fizycznym Wellbeing: Upewnij się, że tworzysz nie-negocjacje przez cały dzień, taki jak czas, aby ćwiczyć, jeść gęste posiłki odżywcze i dostać wystarczająco dużo snu. Również przerwy w całym dniu pracy, aby wziąć spacery po bloku lub stać, aby rozciągnąć nogi.

Weź przerwę: Zazwyczaj, gdy doświadczasz wypalenia – jesteś przepracowany, overstymulowany i osiągając zdolność umysłową. Może brzmieć przerażającą przerwę, gdy wydaje się, że nigdy nie kończy obowiązków rodzicielskich, ale wyniki mogą znaczący wpływ na odwrócenie uczuć wypalenia. Poświęcenie czasu na szybką klasę jogi, aby zresetować umysł, odłączenie od obowiązków może pomóc w powrocie do rodzicielstwa z dużą pewnością siebie i jasnością. Może to być również idealny czas na ponowne odkrycie swoich pasji i kreatywności. Niech partnerowi znajdziesz dzieci podczas przerwy całkowicie za darmo za klasę, a nawet zatrudnić opiekunkę, jeśli chcesz połączyć się z małżonkiem w nocy.

Słuchaj swojego ciała: Kiedy czujesz się zmęczony psychicznie lub fizycznie, zrób sobie przerwę. Nie próbuj zasilać i pracować przez te sygnały, twoje ciało daje ci. Jeśli doświadczasz częstych bólów głowy lub bólu brzucha, mogą to być objawy ze stresu.

Zorganizuj: Umieszczając kilka zarządzania czasami i systemami zarządzania projektami na miejscu, Twój dzień może stać się znacznie bardziej strukturalny, co może spowodować mniej uczucia stałego stresu. Wiem, że może być trudno śledzić rutynęEs Kiedy dzieci mają spójne potrzeby w ciągu dnia, które mogą się nagle zmienić, ale posiadanie pewnej pomocy może pomóc Ci odczuć znacznie więcej.

Dzięki tym sugestie możesz lepiej zrozumieć, jak rozpoznać, kiedy doświadczasz wypalenia rodzicielskiego i jak go odwrócić! Co możesz zrobić dzisiaj, aby zresetować umysł i przynieść znacznie więcej równowagi do swojego życia?

O autorze: Dr. Tenisha White

Powiązane znaki, które doświadczasz nadmiernego zmęczenia

Dr Tenisha White jest psychologiem medycznym w klaritychi.com. W 2005 roku zdobyła tytuł pierwszego magistra w doradztwie zdrowia psychicznego w Loyola University New Orlean. W 2010 r. Dr White wrócił do domu do Chicago, aby kontynuować dyplom doktoratu w Chicago School of Professional Psychology, gdzie uzyskała dyplomowy tytuł magistra w psychologii medycznej i dyplom doktoratu w psychologii medycznej w 2016 roku.

Dr White ma doświadczenie w oferowaniu indywidualnej, rodziny, par i grupowej terapii dla szerokiej gamy osób z różnorodnymi tła. Obszary lekarza Dr. Biała obejmują kwestie dostosowywania, zaburzenia nastroju i lęku, kwestie akademickie, problemy z rodziną, kwestie związane i kwestie zachowań. Posiada dedykację do zaangażowania się we Wspólnocie i oferuje warsztaty dla programów wspólnotowych i pracodawców, które obejmują zarządzanie napięciem, rozwiązywanie konfliktów, poprawę umiejętności komunikacyjnych, zrozumienia depresji i opracowywanie skutecznych umiejętności radzenia sobie.

Link do tego postu: Czy możesz doświadczyć wypalenia rodzicielstwa?

5/5.

(1 recenzja)

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Udział

Ćwierkać

Udział

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *