Naucz się masaż dziecka

0 Comments

Niezależnie od tego, czy jesteś naturalnie zen mamą, czy sceptykiem, bardzo polecam naukę kilku technik masażu niemowląt (poza tym nikt nie musi widzieć, jak to robisz, ale małą osobę, która nie mówi) . W spokojnym czasie możesz czerpać przyjemność i poznać małe rozwijające się ciało swojego dziecka i często zachęcić dziecko do relaksu i pójścia spać. Wygrana.

Miałem szczęście mieszkać w Berkeley i mieć grupę mamusi, która wykorzystała krótkie warsztaty w masażu dla niemowląt i możliwość wybrania kilku innych ruchów w zajęciach z jogi kopniętej. Aby dodać do mojej małej edukacji masażu, książka Baby Whisperer ma dziesięcioetapowy plan wielkiego masażu niemowląt.

Masaż może być zabawny dla was obojga, nawet jeśli to wymyślisz, gdy idziesz tak długo, jak żadne z was nie staje się zbyt spocone i nie zacznie płakać. Zajmiej się tym i zatrzymaj, jeśli którykolwiek z was ma zbyt trud, aby kontynuować. Zbuduj do dłuższego masażu, gdy oboje jesteś gotowy.

Kilka szybkich pomysłów i pomysłów:

Utrzymuj pokój ciepło i przytulny. Lubię wcześniej wrzucić ręczniki ręczne do suszarki; Używam jednego do spodnie i jednego do zakrycia bitów, których nie masuję. Górny ręcznik również podwaja się w przypadku nieoczekiwanego sikania.

Porozmawiaj o tym, co robisz; Mówię coś takiego, jak „robię ruch Swirly na twojej maleńkiej stopie z kciukami”

Użyj odrobiny oliwy z oliwek na rękach. Napełniam niesamowicie małą miskę oliwą z oliwek i trzymam ją obok mojego obszaru roboczego/nawigacyjnego.

Spróbuj masażu niemowląt podczas podróży, aby pomóc dziecku odpocząć i poczuć się „jak w domu” w nieznanym miejscu.

Idź dalej, jeśli dziecko wydaje się zirytowane. Wypróbuj inną część ciała lub oddaj ją całkowicie…

Jestem przekonany, że masaż jest świetnym rytuałem przed czasem, ponieważ nawet krótki masaż sprawia, że ​​dzieci są głodne, zużyte i całkiem szczęśliwe. Dawałem masaże Holden, gdy odbywaliśmy się z domu z dnia na dzień. Jakkolwiek możesz się poczuć niezręcznie, spróbuj cofać się i czerpać przyjemność z chwili.

Podoba mi się ten film, który pokazuje technikę krok po kroku, mimo że projektant uważa, że ​​potrzebujesz specjalnego balsamu dla niemowląt, a ja nie.

Aby uzyskać znacznie więcej odniesienia, zobacz masaż niemowląt (podręcznik kochających rodziców) lub moje stare gotowości, szept.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *